Την ασφάλιση αστικής ευθύνης της Διώρυγας της Κορίνθου ανέλαβε η Aigaion Ασφαλιστική Α.Ε., μετά από σχετικό διαγωνισμό που πραγματοποίησε η Ανώνυμη Εταιρία Διώρυγας Κορίνθου.
Παράλληλα, η Aigaion ανέλαβε και την ασφάλιση αστικής ευθύνης των πλωτών μέσων που χρησιμοποιούνται στη Διώρυγα της Κορίνθου.
Η Aigaion Ασφαλιστική Α.Ε. παραμένει πρωτοπόρος στις ναυτασφαλίσεις αποδεικνύοντας έμπρακτα την άριστη τεχνογνωσία της και παρέχοντας ολοκληρωμένες ασφαλιστικές λύσεις για απλές αλλά και εξειδικευμένες καλύψεις.
![](https://insuranceworld.gr/wp-content/uploads/2014/06/AIGAION2-620x330-1435828415.jpg)