Αλέξανδρος Σαρρηγεωργίου, Διευθύνων Σύμβουλος, EFG Eurolife
Για το 2010 η EFG Eurolife έχει πολύ φιλόδοξους στόχους. Θα επιδιώξει ανάπτυξη μέσα από όλα τα κανάλια πώλησης και το τραπεζικό και τα ασφαλιστικά, επιμένοντας ιδιαίτερα στα παραδοσιακά ασφαλιστικά δίκτυα.
Επίσης η εταιρία θα διατηρήσει την προϊοντική διάρθρωση του χαρτοφυλακίου της, δίνοντας προτεραιότητα στα προϊόντα περιοδικών καταβολών, η διάθεση των οποίων ευνοείται λόγω του γενικότερου κλίματος που επικρατεί στη χρηματαγορά.
Τέλος, το 2010 η EFG Eurolife θα στοχεύσει στη διατήρηση των έντονα ανοδικών ρυθμών που σημείωσε το 2009 στις Γενικές Ασφάλειες.