H Groupama Φοίνιξ Ασφαλιστική ενισχύει τα προγράμματα της στον τομέα της υγείας με το «Safe Life» Pass σε συνεργασία με τον Όμιλο Ιατρικού Αθηνών. Με ένα ετήσιο κόστος 60 €, το συγκεκριμένο πρόγραμμα, παρέχει πρόσβαση σε απεριόριστες ιατρικές επισκέψεις 24 ώρες το 24ωρο, καθώς και σε ιατρική φροντίδα υψηλών προδιαγραφών, ανεξαρτήτως ηλικίας και ιστορικού υγείας. Αναλυτικότερα, το “Safe Life Pass” προσφέρει :
• Απεριόριστο αριθμό επισκέψεων στους εφημερεύοντες ιατρούς των εξωτερικών ιατρείων των Κλινικών του Ομίλου Ιατρικού Αθηνών χωρίς καμία επιβάρυνση, 24 ώρες το 24ωρο, και για τις ειδικότητες: Παθολόγου, Καρδιολόγου, Ορθοπεδικού, Παιδίατρου και Χειρουργού.
• Απεριόριστο αριθμό επισκέψεων στα τακτικά εξωτερικά ιατρεία των κλινικών του Ομίλου κατόπιν ραντεβού με συμμετοχή του ασφαλισμένου €20 ανά επίσκεψη και για τις ειδικότητες: Γυναικολόγου, Οφθαλμιάτρου, Πνευμονολόγου, ΩΡΛ, Παιδοχειρουργού.
• Απεριόριστες διαγνωστικές εξετάσεις με έκπτωση 30% επί του ιδιωτικού τιμοκαταλόγου του κάθε θεραπευτηρίου του Ομίλου.