Μετά την πρώτη, πετυχημένη, συγκέντρωση για θέματα Κλάδου Σκαφών, η Υποεπιτροπή Σκαφών (Hull) της Επιτροπής Μεταφορών & Σκαφών της Ε.Α.Ε.Ε. συνεχίζει τον κύκλο σχετικών συζητήσεων με τη διοργάνωση δεύτερης συγκέντρωσης.
Η συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 11 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 4 μ.μ. στην Αίθουσα “Panorama” (6ος όροφος) του Ξενοδοχείου “ROYAL OLYMPIC” (Αθανασίου Διάκου 28 – 34, 117 43 Αθήνα) και υπολογίζεται να έχει δίωρη διάρκεια.
Κατά τη διάρκεια των συζητήσεων αυτών θα επιδιωχθεί η διενέργεια διαδραστικού διαλόγου με την ενεργό συμμετοχή εκπροσώπων του νομικού, τεχνικού και λιμενικού κλάδου και των στελεχών του Κλάδου Σκαφών των Εταιριών – Μελών της Ε.Α.Ε.Ε.
Στο πάνελ των ομιλητών θα συμμετέχουν :
• Ο κ. Ανάργυρος Κουτσούκος, Δικηγόρος από τα “ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ”.
• Ο κ. Γεώργος Ματθαιόπουλος, Πραγματογνώμονας Σκαφών.
• Εκπρόσωπος του Υπουργείου Ναυτιλίας & Αιγαίου (αναμένεται η γνωστοποίηση του ονόματος).
• Ο κ. Παναγιώτης Κούνουπας, Τεχνικός Σύμβουλος της Επιτροπής Μεταφορών & Σκαφών.
Τον συντονισμό της συζήτησης θα έχει ο κ. Γεώργιος Σπαντιδάκης, Πρόεδρος της Υποεπιτροπής Hull, Liability & Πληρωμάτων.
Μεταξύ των βασικών σκοπών της συγκέντρωσης συγκαταλέγονται η πληρέστερη ενημέρωση και η ανταλλαγή απόψεων, η αποσαφήνιση αποριών και η επίλυση τυχόν προβλημάτων και δυσλειτουργιών που αντιμετωπίζουν στην καθημερινή τους εργασία τα στελέχη της ασφαλιστικής αγοράς που δραστηριοποιούνται στον Κλάδο Σκαφών.