Ολοκληρώθηκε με επιτυχία για την Interlife Ασφαλιστική, η επέκταση του συστήματος διασφάλισης ποιότητας ISO 9001:2008 σε όλες τις λειτουργίες της εταιρείας (Ανάληψη Κινδύνων, Έκδοση Ασφαλιστηρίων, Διακανονισμό Ζημιών, Συμβάσεις Διαμεσολαβούντων, Διεκπεραίωση Αλληλογραφίας).
Η παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών, αποτελεί έναν από τους καθοριστικούς παράγοντες σταθερής και υγιούς ανάπτυξης της εταιρείας.
Η λήψη του πιστοποιητικού διασφάλισης ποιότητας, οδηγεί την Interlife στις υψηλότερες θέσεις αξιοπιστίας των Ασφαλιστικών Εταιρειών που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα.