Οι εργασίες της Γενικής Συνέλευσης της ετήσιας τακτικής Γενικής Συνέλευσης του Συνδέσμου Εκπροσώπων & Στελεχών Ασφαλιστικών Εταιριών της 7ης.2.2011 έληξαν με την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου για τη διετία 2011 – 2012.
Πιο συγκεκριμένα, εξελέγησαν κατά σειρά πλειοψηφίας οι εξής :
• ΚΟΚΚΑΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
• ΜΟΑΤΣΟΣ ΕΡΡΙΚΟΣ
• ΠΑΓΩΝΗΣ ΤΑΣΣΟΣ
• ΒΑΓΙΑΚΑΚΟΣ ΝΟΤΗΣ
• ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
• ΠΕΤΡΟΒΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
• ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
• ΒΑΣΙΛΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
• ΛΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Βάσει του Καταστατικού του Συνδέσμου, το νέο Διοικητικό Συμβούλιο συγκροτήθηκε σε σώμα στις 8 Φεβρουαρίου 2011.
Η σύνθεση του Διοικητικού Συμβουλίου όπως προέκυψε από ομόφωνη απόφαση έχει ως ακολούθως :
ΠΡΟΕΔΡΟΣ: κ. Ερρίκος Μοάτσος
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: κ. Θεόδωρος Κοκκάλας
ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: κ. Τάσσος Παγώνης
ΤΑΜΙΑΣ: κ. Νότης Βαγιακάκος
ΔΙΟΙΚ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ: κ.κ. Ιωάννης Βασιλάτος, Γιάννης Λινός, Νίκος Παυλόπουλος, Λυκούργος Πέτροβας, Ευστάθιος Τσαούσης
Τέλος, κατά τη διάρκεια της πρώτης συνεδρίασης του νέου Διοικητικού Συμβουλίου αποφασίστηκε ομόφωνα να απονεμηθεί ο τίτλος του Επιτίμου Προέδρου του Συνδέσμου Εκπροσώπων & Στελεχών Ασφαλιστικών Εταιριών στον κ. Θάνο Μελακοπίδη, σε αναγνώριση της συνολικής προσφοράς του προς τον Σύνδεσμο και του έργου του.
Ο κ. Θ. Μελακοπίδης συμμετείχε στο Διοικητικό Συμβούλιο τα τελευταία 24 χρόνια, ενώ τα 18 από αυτά διετέλεσε Πρόεδρός του, επιδεικνύοντας σημαντικό και αναγνωρισμένο έργο, εργαζόμενος με ήθος και ζήλο καθ΄ όλη τη διάρκεια της θητείας του.