Ο κ. Γιάννης Σηφάκης αποχωρεί από τo bancassurance της ING και επιστρέφει στο Marketing της Τράπεζας Πειραιώς. Μετά από 7 χρόνια συνεργασίας με την ΙΝG Πειραιώς και την ING OAEZ o κ. Γιάννης Σηφάκης Marketing & Sales Director Bancassurance αποχωρεί από την ING.
O Γιάννης Σηφάκης αποτέλεσε ιδρυτικό στέλεχος της ING Πειραιώς bancassurance και συνέβαλε ουσιαστικά στην ανάπτυξη και επιτυχία της συνεργασίας των δυο ομίλων στο bancassurance.
Στέλεχος με μακρά τραπεζική και ασφαλιστική εμπειρία στους τομείς του marketing και των πωλήσεων , επιστρέφει στην Τράπεζα Πειραιώς, από όπου είχε μετακινηθεί το 2003 στελεχώνοντας την ING Πειραιώς bancassurance.