Τη διοργάνωση του Ετήσιου Πρωταθλήματος Θαλάσσιου Σκι Ευρώπης και Αφρικής για αθλητές ηλικίας 35 ετών και άνω, που θα πραγματοποιηθεί από τις 4 έως τις 7 Σεπτεμβρίου 2014 στην πόλη των Ιωαννίνων, στηρίζει χορηγικά η ΒΙΚΟΣ.
Στη διοργάνωση θα συμμετέχουν περισσότεροι από 80 αθλητές από χώρες της Ευρώπης και της Αφρικής οι οποίοι θα διαγωνιστούν στα αγωνίσματα του σλάλομ, των φιγούρων και του άλματος. Η χώρα μας θα εκπροσωπηθεί από αθλητές και αθλήτριες που έχουν λάβει στο παρελθόν σημαντικές διακρίσεις. Όλα τα αγωνίσματα θα πραγματοποιηθούν στο στίβο θαλάσσιου σκι στο κανάλι της Αμφιθέας, ενώ η είσοδος για τους φιλάθλους θα είναι ελεύθερη.
Η ΒΙΚΟΣ Α.Ε. στηρίζει έμπρακτα τα σημαντικά δρώμενα που πραγματοποιούνται στην πόλη των Ιωαννίνων και συμβάλλει ενεργά στη βελτίωση της ποιότητας ζωής στην τοπική κοινωνία.