Συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα για την εξέλιξη της μεταρρύθμισης στην Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας (ΠΦΥ), παρουσίασε το Υπουργείο Υγείας. Σε 6 μονάδες έχει κολλήσει η διαδικασία.
Αισιόδοξη εμφανίζεται η ηγεσία του Υπουργείου Υγείας, πως τα πολυιατρεία, τέως ΕΟΠΥΥ νυν ΠΕΔΥ, θα ανοίξουν τις πόρτες τους στις 20 Μαρτίου.
Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της μεταρρύθμισης που παρουσίασε ο Υφυπουργός Υγείας, Αντ. Μπέζας την Πέμπτη είναι η τελευταία ημέρας που έχουν στη διάθεση τους οι γιατροί του ΕΟΠΥΥ για να δηλώσουν συμμετοχή.
Δείτε εδώ τη συνέχεια του άρθρου