Δύο σφαίρες σε φάκελο που εστάλη στο Διοικητή της Τράπεζας της Ελλάδος εντόπισε η ασφάλεια του κ. Προβόπουλου. Ο φάκελος εντοπίστηκε από το ειδικό μηχάνημα που ελέγχει την αλληλογραφία του.
Την υπόθεση έχει αναλάβει η αντιτρομοκρατική υπηρεσία, ενώ ο φάκελος έχει σταλή στα εγκληματολογικά εργαστήρια, προκειμένου να διαπιστωθεί αν υπάρχουν αποτυπώματα ή άλλα στοιχεία, που μπορούν να οδηγήσουν τις αρχές στον εντοπισμό των δραστών.
Φάκελος με σφαίρες εστάλη επίσης και στο δημοσιογράφο του MEGA, Γιάννη Πρετεντέρη.